ČESKÁ LÉČEBNÁ BYLINNÁ KOSMETIKA


PRODUKTY ÚČINNÉ LÁTKY CERTIFIKÁTY OBJEDNÁVKA

ALOE VERA

Aloe vera je světově známá přírodní zázračná rostlina, která je ve své původní formě používána mnoho staletí jako přírodní léčebný prostředek na různá lehčí onemocnění. Rostlina ve své původní plané formě byla aplikována místně povrchově i vnitřně. Důkaz o své účinnosti prokazovaný po mnoho století jako jednoduché přírodní látky opodstatňuje její pěstování dodnes. Sukulentní rostlina s dužnatými listy z čeledi liliovitých roste v teplých klimatických podmínkách. Na celém světě existuje asi 250 odrůd aloe vera, ale pouze 4 jsou prokazatelně účinné a prospěšné pro léčebné účinky. Na vrcholu tohoto seznamu je aloe barbadensis.

K nejznámějším aplikacím druhu aloe barbadensis patřilo vždy použití v lékařství a kosmetice. Královna Kleopatra používala gel pro zkrášlení pleti, mexičtí indiáni používali šťávu po mnoho staletí a Japonci považovali rostlinu jako nejlepší přípravek na hojení různých poranění bez následků šrámů a jizev. Avšak aloe vera není univerzální lék na všechny nemoci. Působí individuelně v závislosti na zdravotním stavu postiženého. Tisíce let lidé věděli o účinnosti aloe vera, aniž by kdy byla klasifikována jako lék. Je doporučována, ale každý člověk si musí vytvořit samostatný názor. V dřívějších dobách nacházela aloe vera své uplatnění v kosmetice a léčbě povrchových kožních problémů. Léčebné a kosmetické přípravky z gelové šťávy se dnes používají na kožní onemocnění, alergii, ekzém, vyrážku, svědivost, místní podráždění, plísně, drobné poranění, popáleniny, opařeniny, omrzliny atd. Aloe vera rovněž rozšiřuje krevní vlásečnice, zvyšuje prokrvení a tím urychluje proces hojení a regenerace, dále snižuje bolest a zlepšuje stavy po úrazech. V poslední době je také používána stále více vnitřně jako aktivní doplněk stravy podporující trávení a celkový metabolismus organismu.

Dnes je aloe vera složkou mnoha vysoce kvalitních výrobků na trhu, mezi než patří různé potraviny, nápoje, mléčné výrobky přípravky pro péči o pokožku, vlasy, zubní pasty, a další kosmetické a potravinářské produkty. V posledních letech jsme svědky významného zvýšení zájmu o vývoj nových aplikací pro humánní i veterinární účely. K dispozici je více než 1800 odborných studií týkajících se aloe vera.

Aktivní složky:

Aminokyseliny
Lidské tělo potřebuje 22 aminokyselin k produkci bílkovin. Aloe vera jich obsahuje 20. Nejdůležitější je, že gel aloe vera obsahuje 7 z 8 esenciálních aminokyselin, které si organismus neumí sám připravit, a proto mu musí být dodány.

Antrachinony
Nejdůležitějšími jsou aloin a emodin, které zklidňují a výrazně ulevují od bolesti. Působí antibakteriálně a protivirově. Ve své čisté formě mají laxativní a projímavé účinky.

Lignin
Dřevitá látka pomáhá ostatním látkám aloe schopnost pronikat pokožkou.

Minerální látky
Aloe obsahuje velké množství minerálů, nejvíce hořčík, mangan, zinek, měď, chróm, vápník, sodík a železo.

Rostlinné steroidy
Aloe obsahuje hlavní skupiny steroidů, které mají silné protizánětlivé účinky.

Kyselina salicylová
Látka má protizánětlivé účinky, pokud je aplikována povrchově, pomáhá odstranit odumřelé tkáně.

Saponiny
Aloe obsahuje soli mastných kyselin, které mají antimikrobiální, protivirové a protiplísňové vlastnosti.

Cukry
Aloe obsahuje sacharidy s dlouhými řetězci, které zlepšují imunitu a zvyšují absorpci kyslíku.

Vitamíny
Gel aloe obsahuje různé vitamíny, nejdůležitější jsou vitamín C, E a betakarotén, prekurzor vitamínu A. Aloe také patří k několika málo rostlinám obsahujících vitamín B 12.

© 2009-2011 Czechpharm s.r.o.
webmaster