ČESKÁ LÉČEBNÁ BYLINNÁ KOSMETIKA


PRODUKTY ÚČINNÉ LÁTKY CERTIFIKÁTY OBJEDNÁVKA

OSTATNÍ ÚČINNÉ LÁTKY

AHA kyseliny
α (Alfa)-hydroxykyseliny jsou rostlinné produkty, obvykle nazývané ovocné kyseliny. Vyskytují se v mnoha druzích ovoce, především ananasu, jablkách a hroznech vinné révy, jsou také v kyselém mléku. Působí jako peeling, odstraňují odumřelé buňky, protože rozpouštějí látky, které je drží pohromadě. Stimulují regeneraci elastinu a kolagenu. Používají se k léčbě akné, popraskané kůže, jemných vrásek a dalších problémů s pokožkou.

Alantoin
Alantoin je sloučenina, která se vyskytuje v různých rostlinách, významně je zastoupen v kostivalu a jitrocelích. Podporuje hojení a růst nových buněk, navíc je protizánětlivý a stimuluje imunitní systém. Je hodně využíván pro své regenerační a hydratační účinky.

Aluminium chlorhydrát
Látka, která výrazně omezuje pocení a tím snižuje vznik nepříjemného pachu.

Ethanol
Alkohol, který pomáhá pleť dokonale vyčistit a snižuje množství kožního mazu a má silné aktimikrobiální účinky.

Glukosamin sulfát
Látka je přirozenou součástí kloubních chrupavek. Má schopnost vázat vodu a působí tak na mechanicko-elastické vlastnosti kloubů. Důsledkem je výrazné snížení bolesti kloubů a vazů, zvýšení kloubní pohyblivosti a pozastavení procesu osteoartrózy. Dodává výživné látky do kloubu a chrupavky, zvyšuje jejich celkovou odolnost, má protizánětlivé účinky.

Isopropylmyristát
Důležitá pomocná látka v lékařství a kosmetice, která zvyšuje penetraci účinných látek kůží.

Kofein
Kofein je alkaloid, který příznivě ovlivňuje centrální nervovou soustavu a srdeční činnost, je popsán v Českém lékopise. V přírodě je obsažen v kávovníku, čajovníku a dalších rostlinách. Všeobecně známé jsou jeho povzbuzující účinky, tlumí únavu. Podobně působí i zevně, aktivuje látkovou výměnu v buňkách a uvolňuje stahy buněk v pokožce. Stimuluje kožní metabolismus a zlepšuje kožní mikrocirkulaci. Působí proti ukládání tuků a urychluje odvodnění. Tím působí proti vráskám, redukuje oční stíny a otoky.

Kolagen
Kolagen je vláknitá bílkovina, která tvoří třetinu všech bílkovin savců. Peptidové řetězce jsou bohaté na prolin a hydroxyprolin, působí jako zvlhčující přísada. Vlastnosti kolagenu umožňují pokožce přijímat vlhkost a nabývat objemu. Tento proces jí dodává hladký a zdravý vzhled. Únavou, stresem a stárnutím kolagen oxiduje, dochází k jeho poškození a proces regenerace je tím snížen. V pokožce se tvoří linie, vrásky, kruhy pod očima a otoky a proto je třeba pokožce chybějící kolagen dodat.

Kvasnice
Kvasnice svým významným obsahem velkého počtu vitamínů zvláště skupiny B a minerálů (zinek, železo, hořčík, měď a další) zlepšují prokrvení pokožky a předcházejí jejímu vysušení. Výrazně urychlují regeneraci a normalizují činnost mazových žláz.

Kyselina hyaluronová
Látka má hydratační, vyživující vlastnosti, Tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty, je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání, váže na sebe vodu, brání prostupu virů a bakterií k buňce. Zháší volné kyslíkové radikály, ovlivňuje proliferaci a diferenciaci buněk, udržuje prostor mezi pojivový buňkami a umožňuje jejich dělení. Zajišťuje transport živin a výměnu látek v kůži. Potlačuje působení okolních škodlivých faktorů na pokožku.

Panthenol
Provitamín B5, hydratuje svrchní vrstvy epidermis a je nezbytný k celkové obnově pokožky. Má protizánětlivé, zklidňující a hojivé účinky.

Polystyren sulfonát
Látka zpevňuje, stahuje, napíná a utužuje pokožku, působí jako filmotvorná přísada. Tyto účinky se projeví na celkové regeneraci, zpomalení stárnutí, vyhlazení vrásek, odstranění kruhů pod očima a tím zachování mladistvého vzhledu.

Triklosan
Triklosan je látka se širokým spektrem antimikrobiálních a antibakteriálních účinků, snižuje možnost vzniku plísní.

Vitamin A
Vitamin A je důležitý antioxidant, který si tělo vytváří z beta-korotenu a ostatních karotenoidů. Zvyšuje odolnost kůže a sliznic proti infekci, udržuje kožní buňky a buňky všech sliznic v dobrém stavu, posiluje imunitní systém. Chrání pokožku proti slunci a podporuje hojení popálenin, poranění a následků akné.

Vitamin E
Vitamin E je generický název skupiny tokoferolů. Je nejdůležitější antioxidant v těle, který chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů, proto pomáhá zpomalovat stárnutí. Ovlivňuje tvorbu červených krvinek a účastní se obnovy a růstu tkání. Celkově zlepšuje stav pokožky a její bariérovou funkci. Vitamin E působí proti různým dermatitidám, udržuje pokožku zdravou a svěží.

© 2009-2011 Czechpharm s.r.o.
webmaster